Kód: 10-0005

Zelený jíl ARGITAL - balení 1 kg

Neohodnoceno
270 Kč
Momentálně nedostupné

100% přírodní produkt, bez konzervantů. Respektuje fyziologické požadavky psí pokožky a srsti.

Doporučujeme použit při léčbě kvasinkové infekce v meziprstí.

Přemnožení kvasinek může být způsobeno výživou, oslabenou imunitou, antibiotickou léčbou, pohybem ve vlhkém prostředí (vlhko, bláto, solené chodníky, sníh) aj.

Velmi časté jsou kvasinkové infekce u psů trpících alergiemi. Přemnožení kvasinek provází úporné svědění, škrábání, lízání tlapek (jež celý problém komplikuje bakteriální kontaminací) a nepříjemný štiplavý až zatuchlý zápach. Pamatujte, že diagnózu problému Vašeho pejska musí vždy stanovit Váš veterinární lékař odebráním vzorků z postižených míst a provedením cytologického vyšetření pod mikroskopem nebo kultivací vzorku.

Zelený jílpřírodní zdroj minerálních látek je známý jako silný adsorbent toxinů, bakterií, plísní a kvasinek.

Díky svíravým účinkům (adstringentním) je vynikající při hojení ran, zejména těch řezných na polštářcích tlapek. Rány slepuje, stahuje jejich okraje k sobě a chrání je před infekcí z vnějšího prostředí. Obzvláště užitečný je u psů trpících na hot spoty, kožní alergie, svědění a mokvání kůže v kožních záhybech (podpaží, třísla, tlapky). Tato místa vysušuje, tiší svědění a chladí, zároveň poskytuje ochranu před vnější kontaminací.

Postižená místa můžete poprášit dostatečnou vrstvou zeleného jílu. V případě tlapek můžete zelený jíl nasypat do sklenky nebo pevnějšího sáčku. Pacičku do jílu zaboříte a jíl důkladně vmasírujete do všech záhybů tlapky. Poté tlapku do sáčku nebo skleničky důkladně oklepejte. Vyhnete se tak vzniku nového vzorku na podlaze v podobě tlapek. V případě veterinárním lékařem potvrzené kvasinkové infekce v mezi-prstí je vhodné před použitím zeleného jílu tlapky desinfikovat ředěným roztokem jablečného octa a následně důkladně osušit. Pokud Váš pejsek trpí kvasinkovými infekcemi často, zejména v deštivých a blátivých dnech, doporučujeme tento postup opakovat po každém venčení. Prostě AKCE ČISTÉ A SUCHÉ TLAPY.

  

Zelený jíl ARGITAL

Zelený jíl  má mimořádně příznivé účinky na  kůži a srst zvířat a je jim velmi příjemný. Má vysokou absorpční schopnost pohlcovat nečistoty a toxiny, dodává potřebné minerály, má slabě zásadité pH.

V lidovém léčitelství byl tradičně používán k obkladům a zábalům nebo vnitřně k detoxikaci a proti průjmům.

Účinné složky:

Zelený jíl Argital je mořského původu a je bohatý na minerální látky a stopové prvky, díky nimž je mimořádně bioaktivní.

Ložiska zeleného jílu Argital se nacházejí v nejjižnější části Sicílie. Tato oblast je čistá, bez jakékoliv kontaminace, ovívaná větrem a po většinu roku slunečná. Zelený jíl Argital se zde těží během letních měsíců, kdy je sluneční energie silná a intenzivní, a následně je během celého roku zpracováván. Díky obrovskému množství absorbované světelné a tepelné energie ze Slunce během svého vysoušení je zelený jíl výjimečně bohatým zdrojem přírodních sil.

Zelená barva jílu Argital je dána obsahem dvojmocného železa, které je mladší a aktivnější než trojmocné železo, které obsahují jíly červené.

Při smíchání s vodou se jíl Argital přemění na nádherný zelený krém, lesklý, měkký, hladký a lehce roztíratelný.

Chemická analýza :

· Křemík … (Si02)   35.20%

· Vápník … (Ca0)    26.70%

· Hliník   … (Al203)    9.80%

· Železo … (Fe203)   4.40%

· Draslík … (K20)      0.40%

· Hořčík  … (Mg0)      3.80%

· Titan     … (Ti02)     0.20%

· Sodík    … (Na20)   0.40%

· Stopové prvky   …   0.10%

· Ztráta žíháním  … 19.00%

Zelený jíl Argital je bohatý na stopové prvky (oligoelementy)

 

Mineralogická analýza :

Hlavní minerály obsažené v zeleném jílu Argital jsou: smektit, illit, chlorit, kaolinit, dolomit, kalcit, křemen a živec.

Kationtová výměnná kapacita: 41.6 /meq/100 g /.

Tato hodnota reprezentuje dobrou osmotickou aktivitu.

pH: 8.00 – slabě zásadité.

 

Upozornění:  Zelený jíl Argital je v ČR schválen pouze pro vnější užití jako kosmetický přípravek pro lidskou potřebu!

 

Certifikace:

 BDIH (přírodní kosmetika)
 100% z celkového složení je přírodního původu. Neobsahuje žádné konzervační a syntetické látky (vůně, barviva..), minerální oleje ani GMO.
Neobsahuje žádné složky pocházející ze zvířat – VeganOK.
Výrobek ani žádná z jeho složek nejsou testovány na zvířatech – LAV.
 
 
 

                

 

INCI:  Sollum Fullonum (zelený jíl)